Wysyłanie używanych ubrań jest popularnym trendem, zarówno w dedykowanej aplikacji, jak i na różnych grupach internetowych. Jest to często praktykowane rozwiązanie, które nie tylko daje produktom drugie życie, ale co więcej jest przyjazne środowisku. Aby zagwarantować, że używane ubrania dotrą do adresata w dobrym stanie, konieczne jest właściwe przygotowanie i zapakowanie.

 

Opakowania do wysyłki ubrań

Wybór odpowiedniego opakowania jest kluczowy dla bezpiecznej wysyłki ubrań. Możesz użyć różnych rodzajów opakowań, takich jak koperty bąbelkowe i foliowe, czy pudełka kartonowe. Wybierz opakowanie o odpowiednich rozmiarach, które pozwoli na dobrą ochronę ubrań i jednocześnie nie będzie nadmiernie je powiększać. Pamiętaj, że przed dotarciem do odbiorcy paczka musi przebyć długą drogę w transporcie, dlatego jej odpowiednie opakowanie do wysyłki ubrań i jego zabezpieczenie jest niezbędne, aby nie uszkodzić zawartości paczki.

Pamiętaj, że używane ubrania, które chcesz sprzedać powinny być w dobrym stanie. Przed  spakowaniem ubrań upewnij się, że są one czyste i suche. Brudne ubrania mogą spowodować, że odbiorca zwróci towar, natomiast spakowanie wilgotnych ubrań spowoduje powstanie nieprzyjemnego zapachu. Przed wysyłką koniecznie sprawdź, czy ubranie zostało wyprane. Możesz dodatkowo spryskać je płynem do prania w sprayu o delikatnym zapachu, który zapobiega gnieceniu materiału.

 

Jak zapakować paczkę z ubraniami?

Zapakowane ubranie zabezpiecz przy pomocy taśm klejących. Wybierz odpowiedni produkt w zależności od wagi paczki. W celu dokładnego zaklejenia kartonu możesz skorzystać z produktów dostępnych w ofercie Pocket Tape. Różne rodzaje taśm pakowych w kieszonkowym rozmiarze nie tylko idealnie zmieszczą się do małej szuflady w biurku, ale dostępne są w różnych rodzajach!

Produkty z grupy Pocket Tape charakteryzują się silną przyczepnością, dlatego z pewnością zwiększą bezpieczeństwo Twojej paczki!

Pamiętaj o odpowiednim zaadresowaniu przesyłki. W tym celu najlepiej wydrukuj etykietę z adresem odbiorcy. Jeśli nie masz takiej możliwości możesz wypisać dane adresowe na kartonie, jednak nie zapomnij o numerze telefonu, na wypadek zagubienia paczki.

 

Nadaj swoim ubraniom drugie życie i pamiętaj o ich odpowiednim przygotowaniu podczas sprzedaży!