W dzisiejszych czasach sprzedaż poprzez e-commerce jest jedną z najchętniej i najczęściej wybieranych form zakupów. Każdego roku firmy kurierskie obsługują coraz większą ilość przesyłek.  Przygotowując paczkę niezależnie od tego, czy robimy to hurtowo, czy okazjonalnie powinniśmy zwrócić uwagę na to, jak zabezpieczyć paczkę, aby nasza przesyłka dotarła w nienaruszonym stanie do odbiorcy. Taśma pakowa brązowa to najlepszy wybór zarówno dla klientów indywidualnych, jak i dla tych, którzy prowadzą sprzedaż wysyłkową. Kieszonkowa taśma pakowa łączy w sobie silną przyczepność początkową i długą trwałość.

 

Jak wybrać odpowiednią taśmę do pakowania?

Przed przygotowaniem paczki do wysyłki warto zastanowić się, jaka taśma pakowa będzie najlepszym wyborem. W ofercie Pocket Tape można znaleźć produkty o różnej specyfikacji, aby każdy mógł wybrać produkt odpowiedni do swoich potrzeb. Najbardziej uniwersalnym wyborem będzie brązowa taśma z klejem hot-melt. Kieszonkowy rozmiar produktu sprawia, że nie zabiera on wiele miejsca na biurku, dzięki zastosowaniu 1-calowej tulei. Pomimo mniejszego rozmiaru tulei, szerokość nawoju odpowiada standardowej taśmie.

 

Jak zapakować paczkę do wysyłki?

Po wyborze odpowiedniej paczki zacznij od zaklejania dna. Sprawdź, czy powierzchnia po kartonu jest sucha i czysta, aby zapewnić maksymalną przyczepność. Przyklej taśmę wzdłuż każdej krawędzi, tak aby tworzyła literę H na dnie kartonu. W ten sposób taśma lepiej utrzyma dno paczki i nie pęknie pod ciężarem zawartości. Niewielka tulejka w taśmie Pocket Tape umożliwia proste manewrowanie taśmą podczas procesu zaklejania. Po odpowiednim zabezpieczeniu dna umieść produkt w kartonie. Jeśli wysyłasz więcej, niż jedną rzecz pamiętaj, aby ułożyć je równomiernie, dzięki temu paczka nie będzie przesadnie ciężka z jednej strony.

Po wypełnieniu paczki należy ją zakleić taśmą na górze. Zwróć uwagę, aby taśma sięgała minimum 5 cm poza krawędź paczki. Przyklej taśmę wzdłuż każdej krawędzi i środka paczki, tak aby tworzyła literę H, tak jak na dnie kartonu. Po zaklejeniu całej przesyłki pamiętaj o dodaniu specjalnej etykiety adresowej, aby bez problemu trafiła do nadawcy.

Z taśmą brązową taśmą pakową z grupy Pocket Tape możesz spakować swoją taśmę kiedy tego potrzebujesz! W plecaku, torebce, a może kieszeni? Wysyłaj paczki z dowolnego miejsca!

 

Na Pocket Tape znajdziesz także inne kieszonkowe taśmy samoprzylepne, które świetnie sprawdzą się zarówno w pracy, jak i w domu: