Każdy, nawet drobny, remont jest nie lada wyzwaniem organizacyjnym oraz związany jest z wielokrotnie niełatwymi decyzjami. Tym bardziej, po jego zakończeniu utrzymanie czystości i nie niszczenie jego efektów wydaje się być kluczowym zadaniem. Niestety bardzo często staje się to niewykonalne, szczególnie gdy właśnie ukończyło się remont pokoju dziecięcego a pociecha stwierdziła, że musi wypróbować nowe kredki z ulubioną postacią z bajki. Bardzo często jest to tylko ubrudzony fragment ściany więc nie ma uzasadnienia do zrobienia kompleksowego odmalowania, gdyż wystarczy tylko odświeżyć interesującą nas część. Pomóc tu może taśma malarska od Pocket Tape, gdyż z uwagi na swoje kieszonkowe rozmiary dotrze nawet do trudnodostępnych miejsc. Często zabrudzenia ściany pojawiają się w okolicy grzejnika więc manewrowanie klasyczną, 3-calową rolką byłoby nierealne, natomiast korzystając z Pocket Tape uda się dotrzeć nawet do najtrudniejszych zakamarków.

 

Jak używać taśmy malarskiej?

Po pierwsze, należy dokładnie oczyścić miejsce, na które chcemy przykleić taśmę, ponieważ nawet najlepszej jakości taśma nie będzie się trzymać brudnej powierzchni. Po wyczyszczeniu interesujących nas miejsc, możemy przystąpić do dokładnego przyklejania niebieskiej taśmy malarskiej, tak aby ewentualne wyjechanie wałkiem malarskim poza nasz obszar odświeżania nie ubrudziło powierzchni, których nie chcemy malować. Najważniejsze jest aby dobrze zabezpieczyć elementy zlokalizowane najbliżej zabrudzonego fragmentu ściany. Przeważnie są to kontakty, włączniki świateł, grzejniki lub płytki czy panele ścienne. Taśma malarska służy do uniknięcia niepotrzebnego ich czyszczenia.

 

Jak odświeżyć ścianę?

Pierwszym krokiem było zaklejenie elementów, których nie chcemy zabrudzić farbą. Kolejnym krokiem jest przygotowanie ściany do malowania, którą należy odtłuścić i pozostawić do wyschnięcia. W momencie, w którym ściana jest już sucha można przystąpić do malowania interesującej nas powierzchni. Takie szybkie odświeżenie dotyczy odmalowania stosunkowo nowych ścian, zagruntowanych, w których mamy pewność iż wraz z farbą nie będzie odpadał tynk. W przypadku, w którym mamy ściany z kilkuletnią a nawet kilkunastu letnią farbą to rekomendowanym rozwiązaniem jest ich kompleksowe odmalowanie wraz z zagruntowaniem by mieć gwarancję dobrze wykonanej pracy i aby uniknąć optycznej różnicy w odcieniach koloru farby.

Po zakończonym malowaniu należy odkleić taśmę malarską. Pierwszym krokiem jest złapanie końcówki taśmy oraz sukcesywne jej zrywanie. Nie należy odrywać taśmy od połowy czy zrywać jej mocno dynamicznym ruchem. Po odklejeniu całości taśmy należy ją zutylizować.

 

Znajdziesz u nas także inne kieszonkowe taśmy samoprzylepne, które świetnie sprawdzą się zarówno w pracy, jak i w domu: