Kto z nas nie lubi otrzymywać prezentów? Obdarowywanie bliskich upominkami to wspaniały sposób na sprawienie im radości. Odpowiednie spakowanie prezentu może stanowić nie lada wyzwanie, w szczególności jeśli chcesz wszystko przygotować w estetyczny i przyjemny dla oka sposób.

Dobrze zapakowany prezent z pewnością zrobi wrażenie na osobie obdarowanej, a także pokaże, że zadbałeś o to, aby jej prezent był wyjątkowy. W tym artykule przedstawimy kilka praktycznych wskazówek, jak pakować prezenty w piękny i estetyczny sposób.

Na początku zastanów się, co chcesz podarować. Prezent powinien odpowiadać gustom drugiej osoby, a jednocześnie być miłym zaskoczeniem. Warto zdecydować się na personalizowany podarunek.

Jednym z najpopularniejszych sposobów pakowania prezentów jest wykorzystanie specjalnego papieru prezentowego. Możesz skorzystać z tradycyjnych wzorzystych papierów do pakowania lub postawić na bardziej oryginalne rozwiązania, takie jak papier z nadrukiem lub ozdobne folie. Pamiętaj, aby wybrać papier o odpowiedniej grubości, który nie zniszczy się w trakcie pakowania.

Poza odpowiednim papierem musisz zaopatrzyć się w inne niezbędne akcesoria do pakowania prezentów, takie jak nożyczki oraz taśma pakowa. Najlepszym wyborem będzie taśma transparentna. Wysoki poziom transparentności taśmy sprawia, że jest ona niewidoczna na papierze. Niewielki rozmiar taśmy zapewnia wygodny i sprawny proces pakowania prezentu.

 

Jak zapakować prezent w papier?

Podczas owijania prezentu umieść go na środku papieru do pakowania i staraj się owinąć równo, aby papier nie marszczył się. Następnie przytnij nadmiar papieru, tak aby wystawało tylko tyle, żeby można było go złożyć w górną część prezentu.

Kiedy papier jest dobrze ułożony, użyj transparentnej taśmy pakowej od Pocket Tape, aby skleić go wzdłuż krawędzi. Najlepiej zaklej najpierw jedną stronę, a następnie obróć prezent i powtórz proces od drugiej strony. Transparentna taśma pakowa z upływem czasu zwiększa swoją przyczepność, dlatego z jej wykorzystaniem Twój upominek będzie odpowiednio zabezpieczony. Nie stosuj nadmiaru taśmy. Już niewielki kawałek wystarczy do poprawnego sklejenia prezentu.

Teraz, gdy już wiesz, jak ładnie zapakować prezent, możesz wedle uznania dodać ozdobne naklejki lub taśmy.

Pamiętaj – na tym etapie ogranicza Cię tylko wyobraźnia 😊

 

Na Pocket Tape znajdziesz także inne kieszonkowe taśmy samoprzylepne, które świetnie sprawdzą się zarówno w pracy, jak i w domu: