Wakacje to czas w roku na który wszyscy, bez wyjątku czekamy z niecierpliwością. Rozpoczęcie urlopu w sezonie wakacyjnym to moment, kiedy możemy odrzucić codzienną rutynę i wyruszyć na zasłużony wypoczynek. Jedną z opcji wakacyjnego transportu, którą chętnie wybierają podróżni jest jazda samochodem. Niezależnie od tego, czy na urlop wybierasz się sam, czy planujesz jechać z całą rodzinę warto zadbać o dobre przygotowanie, aby uniknąć stresu i zapewnić sobie udane wakacje. Sprawdź listę praktycznych wskazówek, dzięki którym spakujesz wszystko, co niezbędne w trasie!

 

Praktyczne porady dla podróżujących samochodem

Podróż autem zapewnia większą swobodę i elastyczność w planowaniu trasy. Planując dalszą podróż samochodem pamiętaj, aby jeszcze przed wyjadem odpowiednio przygotować pojazd na wakacyjny wyjazd. Skontroluj stan techniczny, sprawdź ciśnienie w oponach i uzupełnij ewentualne braki płynów, żeby nie dać zakoczyć się w trakcie podróży.

Jeszcze w domu przeznacz czas na sprawdzenie pogody i dokładne zaplanowanie przebiegu trasy. Skorzystaj z map, nawigacji GPS lub aplikacji mobilnych, aby znaleźć najbardziej optymalną trasę i uniknąć korków, czy prac drogowych.

Przemyśl, co warto mieć w samochodzie podczas podróży. Spakuj do schowka w samochodzie niezbędne przedmioty, które w awaryjnej sytuacji powinieneś mieć zawsze pod ręką!

 

Co zabrać ze sobą w podróż?

Przygotowanie wyposażenia samochodu z wyprzedzeniem pozwoli na uspokojenie emocji przed wyjazdem. Dokładne zaplanowanie listy pakowania sprawi, że podróż będzie spokojna. Sprawdź, co powinno znaleźć się w Twoim aucie przed wakacyjną podróżą!

  1. Dokumenty – Przede wszystkim upewnij się, że masz przy sobie ważne dokumenty, takie jak dowód osobisty, prawo jazdy, ubezpieczenie samochodu oraz karta pojazdu. Jeśli wybierasz się poza teren Unii Europejskiej , upewnij się również, że masz ważny paszport i ewentualnie wizę.
  2. Apteczka pierwszej pomocy – Przed wyjazdem koniecznie zweryfikuj, czy jest wyposażona w bandaże, plastry, nożyczki, tabletki przeciwbólowe, gazy, opatrunki i sprawdź ich datę ważności.
  3. Taśma naprawcza – Duct tape może okazać się nieocenioną pomocą podczas nagłego wypadku w trasie. Taśmy naprawcze sprawdzą się w sytuacjach, które wymagają szybkiej naprawy, takich jak uszczelnianie kabli, przyklejenie lusterka. Dzięki niewielkiemu rozmiarowi tulei możesz bez problemu umieścić ją w schowku samochodowym lub apteczce.
  4. Mapy i nawigacja – Niezależnie od tego, czy korzystasz z tradycyjnych map papierowych, czy też z nawigacji GPS, miej je zawsze pod ręką. W przypadku utraty sygnału GPS lub problemów z baterią, mapa może okazać się nieoceniona.
  5. Zestaw narzędzi – Poza taśmami specjalistycznymi od Pocket Tape warto spakować narzędzia, które mogą okazać się niezbędne w przypadku awarii samochodu. W zestawie powinny znaleźć się klucze, śrubokręty, kable do rozruchu, gaśnica oraz trójkąt ostrzegawczy.