Stosowanie wykładziny ma wiele korzyści i zalet, które czynią ją popularnym wyborem w wielu mieszkaniach. Często jest stylowym dodatkiem w pomieszczeniu, który łączy estetykę z komfortem. Wiele osób decyduje się na zakup wykładziny ze względu na izolację akustyczną i termiczną. Dywany i wykładziny są najlepszym wyborem do pokoju dziecięcego, ponieważ minimalizują ryzyko poślizgnięcia się podczas zabawy.

 

Jak położyć wykładzinę?

Podczas umieszczania wykładziny w wybranym pokoju należy przede wszystkim pamiętać o jej prawidłowym podklejeniu do podłoża za pomocą odpowiedniej taśmy. Jest to bardzo prosty i skuteczny sposób na stabilne przymocowanie wykładziny. Taśma klejąca dwustronna od Pocket Tape to idealny produkt do stałego mocowania lekkich elementów takich jak wykładziny, dywany, haczyki kuchenne lub łazienkowe. Taśma dwustronna na 1-calowej tulejce to produkt, który zawsze warto mieć pod ręką. Niewielki rozmiar w połączeniu z praktycznym i wszechstronnym zastosowaniem sprawia, że to niezbędny element wyposażenia w Twoim domu!

 

Jak prawidłowo podkleić wykładzinę lub dywan?

Jeśli zakupiłeś już wykładzinę zadbaj o jej prawidłowe podklejenie. W tym celu zacznij od przygotowania powierzchni klejenia. Przed rozpoczęciem pracy upewnij się, że podłoże, na którym będziesz kleić wykładzinę, jest czyste i suche. Usuń wszelkie zanieczyszczenia, takie jak kurz, brud lub tłuszcz, używając odkurzacza lub wilgotnej ściereczki. Upewnij się, że powierzchnia jest zupełnie sucha przed przejściem do kolejnego kroku.

Po oczyszczeniu powierzchni przygotuj taśmę dwustronną Pocket Tape. Odmierz długość taśmy i utnij kawałki odpowiedniej wielkości. Rozwijanie taśmy do adekwatnego rozmiaru nie powinno stanowić problemu, dzięki poręcznemu rozmiarowi.

Po docięciu odpowiednich fragmentów przyklej taśmę do wykładziny, tuż przy krawędzi. Upewnij się, że taśma jest równo i dokładnie przylega. Powtórz ten krok na całej długości wykładziny. Zadbaj o mocne przyklejenie taśmy poprzez jej  dociśnięcie, aby zapobiec późniejszemu odklejaniu. Jeśli produkt jest prawidłowo zamocowany możesz przejść do odklejania linera.

Stopniowo układaj wykładzinę na podłodze, żeby taśma jeszcze lepiej spełniała swoje zadanie możesz mocno i równomiernie dociskać powierzchnię przylegającą do taśmy, aby uniknąć fałd i pęcznienia.

Po przyklejeniu wykładziny do podłogi, upewnij się, że wszystkie krawędzie są równo przycięte i dokładnie przylegają do podłoża. Utrzymaj wykładzinę w spoczynku przez co najmniej 24 godziny, aby zapewnić, że taśma dwustronna od Pocket Tape dokładnie przylega do wykładziny.

 

Znajdziesz u nas także inne kieszonkowe taśmy samoprzylepne, które świetnie sprawdzą się zarówno w pracy, jak i w domu: