Cieknąca rura pod zlewem może być uciążliwym zmartwieniem, szczególnie jeśli wyciek nastąpi w najmniej odpowiednim momencie. Wyciek wody może nie tylko spowodować szkody w pomieszczeniach, ale również ma bezpośredni wpływ na wzrost rachunków. Samodzielne uszczelnianie rury pozornie może okazać się trudnym wyzwaniem.

Taśma naprawcza od Pocket Tape to niezbędny element wyposażenia Twojej skrzynki z narzędziami, który w ekspresowy sposób pomoże Ci uszczelnić przeciek! Taśma naprawcza Duct Tape składa się z aż 3 warstw: tkaniny, kleju oraz laminatu wodoodpornego – co sprawia, że zapewnia silną izolację, nawet na wilgotnej powierzchni.

Przestrzeń pod zlewem, ze względu na dużą ilość rur jest trudnodostępna. Pocket Tape na 1-calowej tulei idealnie sprawdzi się w miejscach o ograniczonej dostępności. Niewielki rozmiar ułatwia manewrowanie taśmą, co pozytywnie wpływa na precyzję w naprawach.

 

Jak naprawić cieknącą rurę?

Żeby przystąpić do naprawy należy na początku zlokalizować dokładne miejsce pęknięcia lub rozszczelnienia rury i znaleźć przyczynę wycieku. Zakręć kran lub zamknij zawór aby zapobiec dalszemu przeciekaniu wody, które może utrudniać naprawę.

Odpowiednio przygotuj miejsce, które będziesz reperować. Pomimo, że taśma naprawcza od Pocket Tape jest produktem wodoodpornym, w celu jej długotrwałego działania należy osuszyć rurę. Możesz to zrobić za pomocą ściereczki lub gąbki. Upewnij się, że rura jest całkowicie sucha przed nałożeniem taśmy.

Przyłóż taśmę naprawczą do uszkodzonego miejsca. Przyklej jej, a następnie owiń rurę ok. 2-3 razy. Pamiętaj, aby mocno uszczelnić przeciekający element. Upewnij się, że taśma jest dobrze przyklejona do rury i okolicznych powierzchni. Unikaj pozostawienia jakichkolwiek pęcherzyków powietrza. Po dokładnym zaklejeniu możesz przeciąć taśmę za pomocą nożyczek lub po prostu oderwać ją ręcznie.

Po nałożeniu taśmy duct tape na cieknącą rurę, możesz włączyć wodę i sprawdzić, czy wyciek został naprawiony. Jeśli woda przestała wyciekać, wszystko udało się zgodnie z planem. Taśma naprawcza znajdzie również zastosowanie przy innych domowych naprawach, dlatego warto mieć ją pod ręką.

 

Znajdziesz u nas także inne kieszonkowe taśmy samoprzylepne, które świetnie sprawdzą się zarówno w pracy, jak i w domu: